Harmonogramowanie i metoda wartości wypracowanej. Pakiet zadań do samodzielnego rozwiązania.

Pakiet zadań pozwala poszerzyć wiedzę i zdobyć doświadczenie w rozwiązywaniu prostych zadań, podobnych do używanych na egzaminach certyfikacyjnych IPMA. Zapraszam również do skorzystania ze strony internetowej www.dotproject.net.pl -> Akademia Zarządzania.
 
Wskazówki:
  • Rozwiązanie do zadań znajduje się plikach MS Excel zabezpieczonych hasłem. Hasłem jest wskaźnik, który należy samemu obliczyć. W treści zadania znajduje się wskazówka.
  • Animowana prezentacja pokazująca jak powstaje trend kamieni milowych znajduje się pod adresem: http://dotproject.net.pl/node/78 . Należy kliknąć w obrazek na stronie.
  • Informacje jak powstają harmonogramy projektów znajdziecie pod adresem http://dotproject.net.pl/node/56. Jako ilustrację wykorzystano Zadanie 5.
  • Tworzenie struktury podziału prac SPP (WBS) jest tu: http://dotproject.net.pl/node/117. Proszę zapoznać się z innymi metodami podziału projektu na mniejsze fragmenty.
  • Dodatkowe zadania do metody wartości wypracowanej EVM znajdują sie pod adresami:
  •    Altana dla orkiestry http://dotproject.net.pl/node/210, oraz 
  •    Projekt szkoleniowy http://dotproject.net.pl/node/60, który znacie Państwo z warsztatów.
  • W dziale Programy znajduje się darmowa aplikacja ProjectLibre http://dotproject.net.pl/node/204. Nie wymaga ona instalacji, wystarczy rozpakować archiwum zip. Na komputerze powinna być zainstalowana wirtualna maszyna Javy (na ogół jest). Przykładowy projekt proszę pobrać do tego samego katalogu i otworzyć. Warto zapoznać się z harmonogramem realnego projektu. Można przykład ze strony skonwertować na plik MS Project lub zalogować się do aplikacji dotPROJECT. Wszystkie programy służą do harmonogramowania projektów. Więcej informacji znajduje się w menu Programy na stronie.
ZałącznikWielkość
Szablon zadania IPMA7.5 KB
Zadanie 1165.03 KB
Zadanie 11 rozwiązanie na hasło48 KB
Zadanie 1367.25 KB
Zadanie 13 rozwiązanie na hasło48 KB
Zadanie 1464.88 KB
Zadanie 14 rozwiązanie na hasło48 KB
Zadanie 1576.64 KB
Zadanie 15 rozwiązanie na hasło44 KB